Evlenme Töreninden sonra şekil koşulları

0
81
Evlenme Töreninden sonra şekil koşulları
5 (100%) 1 vote

Evlenme Töreninden sonra şekil koşulları

Evlenmeye ilişkin şekil koşullarının içerisinde evlenme töreninden sonra yapılacak işlemler ile ilgili de şekil koşulları vardır ve bunlar Türk Medeni Kanunu Madde 143 den başlayan kanun maddeleri altında hükümlendirildiği gibi Evlendirme Yönetmeliği ve 5490 sayılı kanun altında da ilgili hükümler ile birbirlerinin eksiklerini tamamlamıştır. Bazı hükümler Türk medeni kanunundan bazıları Evlendirme Yönetmeliğinden Bazıları da Nüfus Müdürlüğü görev yetkilerinin belirlendiği 23 Kasım 2006 PERŞEMBE tarihli resmi gazetede yayınlanan 2006/11081 karar sayılı 5490 sayılı Nüfus Hizmetleri Kanununa göre; NÜFUS HİZMETLERİ KANUNUNUN UYGULANMASINA İLİŞKİN YÖNETMELİK altında netleştirilerek hükme bağlanmıştır.

Evlenme başvurusu ile evlenme töreni sırasında uygulanacak şekli koşulları hakkındaki açıklamalarımızdan sonra bu bölümde evlenme töreninden sonra uygulanan şekil koşulları hakkında bilgi vereceğiz.

Evlenme töreninden sonra uygulanacak şekil koşullarını aşağıdaki konu başlıklarına göre inceleyeceğiz;

Yukarıda belirlediğimiz ana konu başlıklarının hepsi detaylı bir şekilde ilgili başlık altında kaleme alınmıştır. Bu yazılarımıza ulaşmak için ilgili yazının üzerine tıklamak koşulu ile erişebilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here